در دنیای مدرن امروز ، استفاده از فناوری واقعیت مجازی در شهربازی یک مزیت مثبت است.
مزیت این محصولات این است که با دنیای متنوع بازی ها فضای کمتری را اشغال می کنند. همچنین می توانید با استفاده از این فناوری تجاربی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید که لذت بردن از آنها در دنیای واقعی ممکن نیست.

گذراندن اوقات فراغت در شهربازی با عینک واقعیت مجازی بدون شک تجربه ای متفاوت است.

واقعیت مجازی

 

واقعیت مجازی

 

واقعیت مجازی (VR) تلاشی برای از بین بردن مرزهای بین فضای واقعی و فضای مجازی است.
به عبارت دیگر ، هنگامی که شخصی عینک واقعیت مجازی را بر روی سر خود نصب می کند ، محیطی را در مقابل چشمان خود می بیند که بر اساس تغییر وضعیت بدن او تغییر می کند و ذهن انسان پس از مدتی می پذیرد که در یک محیط واقعی قرار دارد.

محیط واقعیت مجازی

 

محیط واقعیت مجازی

 

محیط واقعیت مجازی در این هدست ها از طریق برنامه های ویژه ای ایجاد می شود ، برخی به صورت گرافیک رایانه ای و سه بعدی و برخی دیگر فیلم ها یا تصاویر 360 درجه از محیط های واقعی هستند که قبلاً فیلمبرداری شده اند.
محیط های واقعیت مجازی ، تجربیاتی بصری هستند که با هدست واقعیت مجازی قابل مشاهده و تجربه هستند. برخی از برنامه ها حاوی اطلاعات حسی دیگری مانند تولید صدا هستند.

آینده فناوری با واقعیت مجازی:

محیط های شبیه سازی شده می توانند مانند محیط های زندگی واقعی باشند یا کاملاً متفاوت از آنچه در محیط های بازی می بینیم باشند. واقعیت مجازی آخرین فناوری برای درک اشیا ، محیط ها و فضاها است.
با استفاده از عینک واقعیت مجازی و به کمک طراحی سه بعدی اشیا  و فضا ، شخص سه بعدی از محیط دریافت می کند.

 

ویژگی های عینک واقعیت مجازی در شهربازی:

 

ویژگی عینک واقعیت مجازی

 

• شهربازی واقعیت مجازی مجهز به جدیدترین تجهیزات
• امکان انتخاب بسته ها
• تجربه کاملاً واقعی در محیط بازی با استفاده از فناوری اسکن اثر انگشت و بدن
• از سوار شدن به قطار و سقوط ، سالتو ، مجموعه فیلم های آرام ، پارک ژوراسیک و سفر به اعماق دریا لذت ببرید

نکات ایمنی استفاده از عینک واقعیت مجازی در شهربازی:

1- هنگام برداشتن عینک واقعیت مجازی و تلفن همراه داخل ، از قرار گرفتن دستگاه در معرض نور شدید خورشید خودداری کنید ، زیرا نوری که از لنزها عبور می کند باعث می شود تا روی صفحه گوشی متمرکز شود و به دستگاه شما آسیب برساند.

2- اگر تلفن همراه داخل عینک نیست ، جلوی نور شدید خورشید آن را با چشم لمس نکنید و به خورشید نگاه نکنید زیرا ممکن است بینایی خود را از دست بدهید.

3- استفاده از این دستگاه برای افراد زیر 13 سال توصیه نمی شود.

4- در اولین آزمایش عینک واقعیت مجازی ، حتماً یکی از دوستان خود (شخصی که می خواهد از شما مراقبت کند) را بیاورید.

5- هنگام استفاده از عینک واقعیت مجازی در اطراف خود ، دایره ای به شعاع حدود یک متر خالی کنید.

قوانین واقعیت مجازی

 

قوانین استفاده از عینک واقعیت مجازی

 

1- یک دیدگاه سه بعدی از محیط مجازی ایجاد کنید تا از نظر کاربر ، این جهان مانند دنیای واقعی به نظر برسد.
2- توانایی ضبط و شبیه سازی حرکات کاربر با جزئیات کامل ، به ویژه حرکات سر و چشم ، به طوری که تصاویر واقعیت مجازی با هر حرکت تغییر می کند و همه تأثیرات حرکات کاربر به نوعی دیده می شود.

تفاوت واقعیت مجازی و واقعیت افزوده:

واقعیت افزوده فناوری است که در آن تصاویر یا اطلاعات سه بعدی به صورت متن یا تصویر بر روی یک تصویر زنده نمایش داده می شود که از طریق دوربین قابل حمل یا دستگاه تبلت مشاهده می شود و نباید آن را با واقعیت مجازی اشتباه گرفت.
محدودیت های واقعیت افزوده منجر به عدم پیشرفت و گسترش این فناوری شده است.

دلایل جذابیت واقعیت مجازی

 

جذابیت عینک واقعیت مجازی

 

اصطلاح “واقعیت مجازی” پارادوکسی زیبا برای توصیف فناوری است که شما را چنان در فضای مجازی غرق می کند که مرز بین واقعیت و تخیل را تشخیص نمی دهید.
غوطه وری در دنیای واقعیت مجازی یکی از قسمت هایی است که باعث می شود دنیای مجازی به دنیایی از واقعیت مجازی تبدیل شود و رنگ و بوی واقعیت به خود بگیرد.

در این دنیای مجازی ، کاربر احساس می کند در دنیای مجازی غوطه ور است و احساس می کند که به بخشی از این جهان تبدیل شده و در آن نقش دارد. او همچنین احساس می کند که می تواند با دنیای مقابل اش ارتباط برقرار کند و در واقع تعاملی بین او و دنیای مجازی وجود دارد.

ترکیبی از احساسات فوق الذکر ، احساس غوطه وری و احساس تعامل بین او و دنیای مجازی که در آن وارد شده است ، دور بودن نامیده می شود.
این احساس باعث می شود تا تمام توجه خود را معطوف دنیای مجازی کنید و از آنچه در دنیای واقعی برای شما اتفاق می افتد بی اطلاع باشید.

 

 

 

 

عوارض عینک واقعیت مجازی

 

عوارض عینک واقعیت مجازی

 

استفاده بیش از حد عینک واقعیت مجازی گاهی ممکن است اعتیاد آور باشد.
قبل از استفاده این عینک ، بهتر است خود یا فرزندان خود را در مورد خطرات احتمالی سلامتشان بدانید.

شایع ترین عوارض استفاده از این عینک شامل:
1- آگاهی نداشتن از موقعیت مکانی: اطمینان حاصل کنید که محیط کاملاً ایمن است. این بدان معناست که شما باید از هرگونه اشیا or یا حرکاتی که ممکن است با آن روبرو شوید – از پنکه های مبلمان و سقف گرفته تا گربه و سگ خانگی ، یا حتی کودکان خردسال خودداری کنید.

2- سرگیجه و اختلال موقعیت یابی: قرار گرفتن در معرض دنیای واقعیت مجازی علائمی شبیه بیماری حرکتی ایجاد می کند که به آن انسداد نیز گفته می شود. شایعترین علائم سردرد ، حالت تهوع ، استفراغ ، رنگ پریدگی و سرگیجه است. این تأثیرات نتیجه عدم تطابق بین حواس متعادل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست